BİYOGRAFİ

16 Ocak 1983 doğumlu Melisa Erkol, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden mezun oldu. Mimar Sinan’da aldığı eğitim esnasında, BEYMEN markası bünyesinde görsel düzenleme sorumlusu olarak çalışma hayatına atıldı.

2005 yılında Nerobianco Design Studio markası ile Fransız Sokağında ilk ofisini kurdu. Görsel tasarım alanında danışmanlık ve üretim yaparak şahsi çalışmalarına başladı. Bu süreçte pek çok büyük marka ve alışveriş merkezinin görsel tasarımlarını üstlendi.

Çalışma hayatında önceliği her zaman sıradanlıktan uzak tasarımlar yapmak olan Melisa Erkol, uzun yıllardır gelin aksesuarları tasarlayan ve üreten, annesi Nazen Erkol’dan da ilham alarak kişiye özel şapka ve aksesuarlar tasarlamaya başladı. Aile geleneklerinden de ilham alarak kullanılan tüm aksesuarları bünyesinde üretmeketedir.

2012 yılında MelisaErkol etiketiyle şapka ve gelin aksesuarı markası olarak tasarım dünyasındaki yerini aldı. Yaptığı tasarımların niteliğini geliştirmek için İngiltere’de tanınmış tasarımcılardan şapka yapımı alanında eğitimler aldı.

Çeşitli okazyonlar için hazırlanan şapkaların, en önemli kullanım alanlarından biri olan at yarışları için özel tasarımlar hazırladı. Ülkemizde düzenlenen; Gazi Koşusu, Cumhurbaşkanlığı Koşusu gibi büyük koşuların tek tasarımcısı olarak yer aldı. Bunun yanında İngiltere ve Amerika’da yer alan ‘’Royal Ascot’’ gibi pek çok büyük koşuda yarış severlerin tercihi oldu.

Aynı zamanda pek çok şapkası; New York, Milano ve Paris moda haftalarında tasarımcılar tarafından tercih edildi.

Şapka tasarlarken özellikle daha önce denenmemiş materyal ve kalıpları kullanan tasarımcı, şapka ve saç aksesuarlarının, 20. Yüzyıl başlarındaki parlak günlerine döneceğini düşünmektedir.

ÇALIŞMA SAATLERİ

PAZARTESİ – CUMA

09:00 ~ 19.00

CUMA – CUMARTESİ

09:00 ~ 14.00